COSMODENT - Stomatologia i Medycyna estetyczna
Rzeszów, ul. Strażacka 12d/2 698 902 233
Łańcut, ul. Piłsudskiego 52 730 965 666

Wybielanie zębów

Czy uśmiech naprawdę jest tak istotny?

 

Nasz wygląd odgrywa wielką rolę w naszym życiu. Zdarza się, że z wielkim podziwem i odrobiną zazdrości zwracamy uwagę na osoby o pięknym, promiennie białym uśmiechu. Sami często nie zdajemy sobie sprawy jak wielką rolę pełni on w naszym życiu. Gdy uśmiechamy się do innych ludzi, wysyłamy im pozytywne sygnały, że cieszymy się ich towarzystwem, wspólnie spędzonymi chwilami. Jesteśmy szczęśliwi, zadowoleni z siebie i na tyle pewni, aby poszerzyć swoje horyzonty, stawić czoła wyzwaniom - tym codziennym oraz tym większym. Uśmiech jest również synonimem otwartości na innych, zbliża ludzi, emanuje pozytywną aurą. Dzięki temu wzbudzamy zaufanie i jesteśmy odbierani jako ludzie pogodni.

 

Miarą atrakcyjności uśmiechu jest kilka czynników, ale najważniejszym z nich jest biel naszych zębów. To ona ma największy wpływ na jego odbiór. Dzięki niej poprawiają się stosunki międzyludzkie, co może decydować np. o naszej pracy.

 

Przebarwione zęby powodują, że uśmiechamy się rzadko. Zasłaniamy nawet usta, wstydzimy, tracimy pewność siebie, wpadamy w zakłopotanie.
Możemy to jednak zmienić! Wszystko dzięki profesjonalnym metodom, umożliwiającym uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu, a tym samym wyższej samooceny. Warto zainwestować w dobre samopoczucie drogą najtańszej "operacji plastycznej", bo tak mówi się o przeprowadzonym przez lekarza stomatologa zabiegu. Ty również możesz z niej skorzystać!

 

Opalescence dostępny jest wyłącznie u lekarzy stomatologów, co jest gwarancją bezpieczeństwa całego procesu wybielania zębów.

 

Dlaczego Opalescence?

 

Amerykańska firma Ultradent, wytwarzająca nowoczesne materiały stomatologiczne, jest producentem preparatów wybielających Opacescence. Preparaty te używamy w naszym gabinecie, ponieważ są to produkty najwyższej jakości. Idzie za nią długa tradycja firmy Ultradent, która w tej dziedzienie jest pionierem i liderem. Pierwszy bezpieczny żel wybielający do stosowania w komfortowych, indywidualnych nakładach został przez nią wyprodukowany już w 1990r. Na dowód bardzo wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa wytwarzanych materiałów, marka została odznaczona w 1996 r. nadaniem prestiżowego certyfikatu ADA (Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne). Wyprodukowany przez Ultradent preparat 15%PF jest pierwszym takim produktem, który zawiera składniki zapobiegające nadwrażliwości zębów. Zwiększa to znacznie komfort kuracji. Dostępność w smakach miętowym i arbuzowym czyni produkt jeszcze bardziej atrakcyjnym.


W naszym kraju preparaty firmy Ultradent stosuje się już do 1990 roku. Mogą być Państwo pewni efektu i spokojni o swoje zęby, ponieważ metoda wybielania z użyciem produktów Opalescence została dokładnie przebadana na akademiach medycznych. Badania potwierdziły skuteczność produktu, bezpieczeństwo i długowieczny efekt. Odpowiednie atesty i certyfikaty (zarówno Polskie i międzynarodowe) są gwarancją najwyższej jakości.

 

 

Skąd się biorą przebarwienia na zębach?

 

Przebarwienia na zębach mogą powstawać z kilku powodów. Przede wszystkim, ich przyczyną może być nieprawidłowy rozwój uzębienia. W przypadku długotrwałego leczenia antybiotykami z grupy tetracyklin w dzieciństwie również jesteśmy na nie narażeni. Zdarze się również, że niektóre osoby mają naturalnie ciemniejsze uzębienie, zaś z wiekiem barwa ta zmienia się na skutek picia napojów, soków, kawy czy herbaty. Palenie papierosów również ma na to ogromny wpływ. Ostatnią przyczyną są uszkodzenia miazgi zęba oraz złe wypełnienia.

 

 

Czy zabieg wybielania zębów jest bezpieczny?

 

Wykonywany przez lekarza stomatologa zabieg z użyciem preparatu Opalescence jest w pełni bezpieczny. Jego właściwe zastosowane usuwa trwale i bezpiecznie większość przebarwień. Zostają one wybielone drogą utlenienia (atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny). Metoda ta gwarantuje nienaruszenie właściwej struktury zęba.

 

 
Jak wspominaliśmy już wcześniej, gwarancją bezpieczeństwa produktów amerykańskiej marki są wyniki wieloletnich badań klinicznych przeprowadzonych na uczelniach w Polsce i za granicą. Ważne jest, aby stosować preparat pod czujnym okiem lekarza stomatologa.

 

W przypadku wybielania nakładkowego opieramy się na żelu z czynnikiem aktywnym w postaci nadtlenku karbamidu, który przez długie lata wykrozystywany był do dezynfekcji jamy ustnej. Jest to więc w pełni bezpieczny związek chemiczny, który obecnie pomaga milion osób zyskać śnieżnobiały uśmiech.
Formularz kontaktowy
Znajdź nas na mapie