COSMODENT - Stomatologia i Medycyna estetyczna
Rzeszów, ul. Strażacka 12d/2 698 902 233
Łańcut, ul. Piłsudskiego 52 730 965 666

Implantologia

Implanty to twoje "NOWE ZĘBY". Dzięki nim można w wielu przypadkach odbudować ząb w miejsce wcześniej usuniętego. To tak jakby wyrósł nowy ząb.

 

Implantologia Cosmodent

 

Implant pełni funkcję korzenia zęba, na którym można zamocować korony, mosty oraz protezy. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest komfort pacjenta, który nie czuje różnicy między implantem a naturalnymi zębami. 

 

Najczęściej implanty wykonywane są z materiału (tytan lub cyrkon), który organizm traktuje jak własną kość i zrasta się z nim równie trwale, tak jak zrastają się złamane części kości. W przypadku braku dobrych warunków kostnych, można odbudować kość i stworzyć miejsce dla implantu zębowego. 

 

W naszym gabinecie oferujemy  implanty firmy "Nobel Biocare", "Straumann", "AlfaBio", "Osteoplant", "ImTec". Dzięki szerokiemu asortymentowi możemy dobrać implant odpowiedni do Państwa potrzeb.

 

Porównanie naturalnego zęba z implantem

 

Najczęściej zadawane pytania
 

Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?

Jest to możliwe, choć nie w każdym przypadku. Wymaga to skonsultowania się z lekarzem prowadzącym, jeszcze przed usunięciem zęba. Zostaną wtedy wykonane właściwe zdjęcia RTG i przeprowadzona analiza warunków.
 
 

Jak trwałe są implanty?

Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym, może on spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie i systematycznych, co 6-miesięcznych wizytach w gabinecie, może on służyć do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono 40 lat temu i do teraz spełniają one swoją funkcję w jamie ustnej.
 
 

Jakie są przeciwwskazania do założenia implantu?

Obecnie nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia implantów. Są ograniczenia – stany, które wymagają od pacjenta podjęcia określonych działań, jak np. ograniczenie palenia, ponieważ u osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu. W przypadku takich chorób, jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby stawów, osteoporoza niezbędna może być konsultacja i współpraca z prowadzącym specjalistą.
 
 

Jaki jest odsetek niepowodzeń?

Jest to obecnie bardzo dobrze udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakującego zęba. Jej skuteczność określa się w co najmniej 96% przypadków.
 
 

Czy nieprzyjęcie się implantu jest groźne dla zdrowia?

Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia, nie skutkuje żadnymi innymi konsekwencjami, jak tylko tymi związanymi ze zmianą koncepcji leczenia chirurgicznego i protetycznego.

 

 

Zapraszamy Państwa na konsultację - 698 902 233.

Formularz kontaktowy
Znajdź nas na mapie