COSMODENT - Stomatologia i Medycyna estetyczna
Rzeszów, ul. Strażacka 12d/2 698 902 233
Łańcut, ul. Piłsudskiego 52 730 965 666

Kwas hialuronowy

Czym jest kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w naszym organizmie, która przyciąga i wiąże cząsteczki wody, wpływając na nawilżenie skóry. Jego ilość wraz z wiekiem stopniowo się zmniejsza, czego skutkiem jest jej wiotczenie i wysuszanie, jak również zmniejszenie objętości policzków i ust. Odpowiedni poziom nawodnienia skóry decyduje bowiem o jej sprężystości i odporności na powstawanie zmarszczek.

 

W jaki sposób wykorzystuje się kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?

 

Preparat wykorzystywany w leczeniu jest całkowicie syntetyczny, zapewnia bezpieczeństwo i wygodę, nie wymaga próby uczuleniowej. Wstrzykuje się go w konkretne miejsca na skórze właściwej, uzupełniając niedobór jego naturalnych pokładów, czego efektem jest niemal natychmiastowe jej nawilżenie i wypełnienie.

 

W ten sposób skutecznie modelujemy kształt ust, kontur twarzy, wypełniamy zmarszczki, redukujemy bruzdy i rewitalizujemy skórę.

Pobudzane są też naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu substancji skóra wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem.

 

Efekty działania kwasu hialuronowego utrzymują się do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu.

 

Wskazania do zastosowania:

 

  • wypełnienia zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych
  • kurze łapki
  • opadnięte kąciki ust
  • wypełnienie ust
  • korekta owalu twarzy
  • korekta kształtu nosa
  • korekta linii marionetki
  • wolumetria kości policzkowych i policzków


Zalecenia i przygotowanie do zabiegu:

 

Miejsca podania preparatu smaruje się specjalnym kremem ze środkiem znieczulającym godzinę przed zabiegiem, dzięki czemu wstrzykiwanie substancji jest bezbolesne.

 

Po przeprowadzonym leczeniu należy unikać bezpośredniej ekspozycji słonecznej oraz nagrzewania (np. w saunie) skóry przez okres 14 dni.

Formularz kontaktowy
Znajdź nas na mapie